Jak zrobić smartfonem zdjęcia produktowe, które sprzedają?

Profesjonalna strona internetowa firmy umożliwia pozyskanie nowych klientów, wzbudzenie zaufania, zwiększenie sprzedaży i kilka innych ważnych korzyści. Strona internetowa powinna zawierać nie tylko atrakcyjne opisy produktów, ale również dobrze zrobione zdjęcia wysokiej jakości. Jak zrobić smartfonem zdjęcia produktowe, które sprzedają? Poniżej znajdziesz kilka prostych i skutecznych porad.

Dobre oświetlenie i odpowiednia ekspozycja

Nie trzeba być ekspertem aby wiedzieć, że dobre oświetlenie odgrywa ważną rolę jeśli chodzi o atrakcyjność i prezencję zdjęcia. Najlepiej wykonywać zdjęcia w ciągu dnia i korzystać ze światła naturalnego. Pamiętaj jednak, że słoneczny dzień bez chmur na niebie nie stwarza dobrych warunków. Najlepiej robić zdjęcia, gdy na niebie znajduje się chociaż kilka chmur. Wówczas światło jest rozproszone, a jakość zdjęć jest lepsza. Jest to najprostsze rozwiązanie, jeśli jednak zależy Ci na naprawdę dobrym efekcie, warto zainwestować w dobrej jakości lampy do robienia zdjęć produktowych. Jeśli nie wiesz, jaką lampę wybrać, warto zasięgnąć opinii osób, które się na tym znają. Możesz napisać do znajomego fotografa lub zapytać Internautów którzy korzystają z grup tematycznych na Facebooku.
Poza odpowiednim oświetleniem, ważna jest także dobra ekspozycja fotografowanego produktu. Powinien on prezentować się najlepiej, klient chce przecież zobaczyć najlepsze cechy produktu i jego estetykę. Jak zadbać o ekspozycję? Sprawdź możliwości smartfona dotyczące jasności zdjęcia. Wypróbowanie kilku możliwości sprawi, że znajdziesz najlepsze oświetlenie dla fotografii. Pamiętaj również, że to produkt powinien przyciągać uwagę. Estetyczne tło bez zbędnych dodatków to najlepsze rozwiązanie na jakie możesz się zdecydować.

Obróbka zdjęć

Smartfony mają naprawdę dobre aparaty, ale obróbka wykonanych zdjęć to i tak konieczność. Nie potrzebujesz specjalnych umiejętności czy doświadczenia, ponieważ możesz skorzystać z prostych w obsłudze aplikacji do obróbki zdjęć. Pamiętaj jednak, że wybór jest ogromny. Jak znaleźć aplikację, która spełni Twoje oczekiwania? Czytaj opinie Internautów, aby wybrać najlepszą dla siebie aplikację do obróbki zdjęć. Nie bój się także eksperymentów, postaraj się sprawdzić jak najwięcej dostępnych w aplikacji opcji. Pamiętaj także, że praktyka czyni mistrza. Fotografuj więc jak najwięcej i sprawdzaj różne możliwości jakie daje smartfon i aplikacje do obróbki zdjęć. Dzięki temu dowiesz się jakie działania przynoszą dobry efekt, a czego lepiej unikać w fotografii produktowej.

Wykorzystaj akcesoria

W sklep -ach internetowych jest dostępnych wiele akcesorii, które pomogą Ci wykonać efektowne zdjęcia produktów. Z pewnością przyda Ci się box do zdjęć produktowych. Takie boxy dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu możesz wypróbować różne opcje i wybrać taką, która najbardziej pomoże Ci zaprezentować produkt w odpowiedni sposób.
Poza boxem do zdjęć produktowych, przydatny może okazać się również kostka walec, dzięki której można zaprezentować produkt w ciekawy sposób. Podobnie jak boxy, kostki dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach, a więc na pewno znajdziesz taką, która sprawdzi się w fotografii produktowej Twojej oferty.

Zakończenie

Dobre zdjęcie produktu wraz z atrakcyjnym opisem to klucz do sukcesu i szansa na zwiększenie sprzedaży. Warto pamiętać, że smartfon z dobrym aparatem może posłużyć do zrobienia atrakcyjnego zdjęcia. Fotografie wykonuj w świetle dziennym, skup się na produkcie i zadbaj o tło, które nie będzie rozpraszać osób przeglądających ofertę. Warto również wykorzystać możliwości programów do obróbki zdjęć i wykorzystać akcesoria takie jak boxy do zdjęć produktowych oraz kostka walec. Pamiętaj także, że praktyka czyni mistrza. Ćwicz więc jak najwięcej i doskonal swoje umiejętności.