5 najczęściej popełnianych błędów na LinkedInie

Biznes

Międzynarodowy serwis społecznościowy LinkedIn jest popularny w różnych zakątkach świata, a ilość użytkowników można liczyć w milionach. Jest to doskonałe miejsce do nawiązywania kontaktów biznesowych i nawiązywania współpracy. W tym międzynarodwym serwisie konta posiadają nie tylko osoby szukające pracy, ale także firmy. Jak założyć konto, dzięki któremu firma zyska a nie straci? Poznaj najczęściej popełniane błędy, aby utworzyć dobrej jakości konto w serwisie LinkedIn.

5 Najczęściej popełnianych błędów

Chociaż założenie konta w serwisie LinkedIn nie jest trudne, aby przynosiło dobre efekty trzeba je odpowiednio zaplanować i dobrze dopracować. Oto 5 najczęściej popełnianych błędów, których zdecydowanie lepiej unikać:

  1. Nieprzemyślana strategia lub jej brak – założenie konta, które będzie dobrze prosperowało wymaga dobrze przemyślanej strategii. Należy więc określić grupę docelową, zastanowić się, co ją zainteresuje. Warto także podjąć współpracę z profesjonalistą, który będzie dbał o konto i tworzył odpowiednie treści. Pamiętaj, że dobrze przemyślany plan działania to podstawa.
  2. Nieodpowiednia reklama – warto zastanowić się nad dotychczasowymi formami reklamy i zrezygnować z tych, które nie przyniosły oczekiwanych efektów. Pamiętaj także, że ludzie nie lubią nachalnych reklam. Najważniejsze są merytoryczne treści, które zainteresują odbiorcę i wzbudzą w nim zaufanie.
  3. Niepełny profil firmy – jeśli decydujesz się na założenie profilu firmy w serwisie LinkedIn zadbaj o to, aby był on kompletny. Dzięki temu firma będzie postrzegana jako profesjonalna i godna zaufania.
  4. Niewykorzystanie możliwości wizualnych serwisu – LinkedIn to doskonałe miejsce do zaprezentowania swojej firmy z jak najlepszej strony. Ważne są nie tylko treści, ale także wrażenia wizualne. Estetycznie przygotowany profil to ważna kwestia, o której nie należy zapominać.
  5. Brak zaproszeń do obserowowania – warto pamiętać, że w każdym miesiącu można zaprosić określoną liczbę użytkowników do obserwacji konta. Opcja ta jest bardzo przydatna i bez wątpienia warto z niej skorzystać.
    Jeśli będziesz pamiętać o opisanych tutaj błędach i postarasz się uniknąć ich popełniania, konto Twojej firmie w serwisie będzie dobrze postrzegane.

Strona firmy na LinkedIn – to warto wiedzieć

Istnieją pewne zasady o których warto pamiętać przed założeniem konta firmy w serwisie LinkedIn. Aby założyć tego rodzaju konto, trzeba posiadać prywatny profil w LinkedIn. Nie jest to jednak jedyna zasada. Prywatny profil musi być uzupełniony co najmniej w połowie, konieczne jest także posiadanie kilku znajomych w kontaktach. Jeśli chcesz założyć konto firmowe w serwisie LinkedIn, Twój prywatny profil musi działać od co najmniej 7 dni. Niestety właściciele nowych kont muszą poczekać, aby założyć profil firmy w serwisie. Z pewnością jednak warto wykazać się cierpliwością, gdyż dobrze przygotowane konto firmy to wielkie możliwości.

Firmowe konto w LinkedIn – dlaczego warto

Istnieje co najmniej kilka powodów dla których warto zdecydować się na założenie konta firmy w serwisie LinkedIn. Dzięki temu można rekturować pracowników, zaprezentować osiągnięcia biznesowe, zbudować odpowiedni wizerunek marki. Odpowiednio przygotowane konto sprawia, że firma wydaje się bardziej profesjonalna i godna zaufania. Warto również pamiętać, że konto firmowe założone w LinkedIn będzie pozycjonowane w wyszukiwarkach internetowych. Kolejną ogromną zaletą jest możliwość kierowania ruchu z serwisu LinkedIn na swoją stronę internetową. Niewątpliwie założenie konta w tym serwisie może przynieść wiele dobrego dla firmy.

Zakończenie

Założenie konta firmowego na LinkedIn to rozwiązanie pełne korzyści. Warto jednak pamiętać o unikaniu najczęściej popełnianych błędów, aby profil był jak najbardziej profesjonalny i budził zaufanie. Dobrze przemyślana strategia, odpowiednia reklama i wypełniony profil to bardzo ważne kwestie. Warto pamiętać także o wykorzystywaniu przydatnych opcji serwisu.

 

Biznes
Jak można pokonać słomiany zapał?

Wiadomo, że człowiek lubi być zmotywowany. Jednak w obecnych czasach niektóre osoby mają tak, iż szybko im się wszystko nudzi. W jednej chwili chcą i są gotowe do realizacji, a w drugiej już chęć odchodzi w zapomnienie. To się nazywa słomiany zapał. Jak sobie z tym radzić? Na pewno nie …

Biznes
Czy mieszkanie pracownicze to dobry sposób na biznes?

Coraz więcej ludzi decyduje się na otworzenie własnej działalności. Wszystko po to, aby można było się usamodzielnić i zarabiać na własny rachunek. Jedni decydują się otworzyć własne biuro rachunkowe, a inni firmę transportową. Każdy jednak zajmuje się tym, czym się interesuje. A to bardzo ważne. W dzisiejszych czasach bardzo dużo …

Biznes
W jaki sposób zmotywować się do pracy?

Nie od dzisiaj wiadomo, że każdy człowiek czy to młody czy trochę starszy potrzebuje motywacji do działania i do pracy. Jeśli tego nie dostają to niestety, ale ich wydajność spada i często decydują się na znalezienie innej pracy. Takiej, gdzie będą doceniani i motywowani. Jednak ważne jest to, że my …