Funkcje marketingu w przedsiębiorstwie.

Biznes

Funkcje systemu marketingowego mogą być postrzegane jako określone obszary działalności marketingowej. W tym artykule wyjaśniamy funkcję analityczną i funkcje produkcji w marketingu.

Analityczna funkcja marketingu.

Funkcje marketingu znajdują krótkie odzwierciedlenie w badaniu rynku zbytu, a funkcja analityczna jest jedną z pierwszych, która ze wszystkich możliwych rynków wybiera rynek niezbędny do sprzedaży produktów i klasyfikuje je według następujących parametrów.

 1. Potencjalna zdolność istniejącego rynku do konsumpcji produkcji przedsiębiorstwa.
 2. Sposoby inwestowania, które mogą być wykorzystane do wpływania na warunki rynkowe
 3. Możliwości regulacji rynku
 4. Położenie geograficzne rynku produktowego
 5. Weryfikacja zasadności znalezionego rynku zbytu dla produktów.

Funkcje marketingu produkcji.

Funkcje marketingu produkcyjnego są następujące.

 1. Wprowadzenie na rynek nowego produktu w oparciu o wyniki funkcji analitycznej.
 2. Organizowanie sprawnego dostarczania materiałów i surowców do produkcji nowych wyrobów.
 3. Monitorowanie i zarządzanie poziomem jakości produkowanych wyrobów.

Marketing i jego znaczenie dla zarządzania.

Poszczególne funkcje marketingu są niezbędne dla firm, które chcą osiągnąć dobry poziom sprzedaży, ponieważ określają najbardziej dochodowe obszary rozwoju produkcji. W dziedzinie zarządzania, marketing jest realizowany w następujący sposób.

 1. Określenie udziału w rynku produktów wytwarzanych przez firmę.
 2. Znajomość wszystkich mocnych stron produktu, aby móc z powodzeniem konkurować z innymi produktami o podobnej produkcji.
 3. Systematyczna obserwacja popytu rynkowego w porę informuje kierownictwo firmy o potrzebie wyprodukowania nowego wyrobu tej samej kategorii o rozszerzonych parametrach, lub o zupełnie nowym przeznaczeniu.

Zysk generowany przez przedsiębiorstwo jest uważany za główny wskaźnik jego efektywnego działania. Funkcje marketingowe są wykorzystywane do monitorowania przychodów generowanych przez produkty firmy.

Biznes
Jak można pokonać słomiany zapał?

Wiadomo, że człowiek lubi być zmotywowany. Jednak w obecnych czasach niektóre osoby mają tak, iż szybko im się wszystko nudzi. W jednej chwili chcą i są gotowe do realizacji, a w drugiej już chęć odchodzi w zapomnienie. To się nazywa słomiany zapał. Jak sobie z tym radzić? Na pewno nie …

Biznes
Czy mieszkanie pracownicze to dobry sposób na biznes?

Coraz więcej ludzi decyduje się na otworzenie własnej działalności. Wszystko po to, aby można było się usamodzielnić i zarabiać na własny rachunek. Jedni decydują się otworzyć własne biuro rachunkowe, a inni firmę transportową. Każdy jednak zajmuje się tym, czym się interesuje. A to bardzo ważne. W dzisiejszych czasach bardzo dużo …

Biznes
W jaki sposób zmotywować się do pracy?

Nie od dzisiaj wiadomo, że każdy człowiek czy to młody czy trochę starszy potrzebuje motywacji do działania i do pracy. Jeśli tego nie dostają to niestety, ale ich wydajność spada i często decydują się na znalezienie innej pracy. Takiej, gdzie będą doceniani i motywowani. Jednak ważne jest to, że my …