Jak wstawać rano z uśmiechem? Kilka porad dla wiecznie zaspanych

Czy Ty też, kładąc się wieczorem do łóżka, odliczasz, ile czasu zostało do momentu, aż zadzwoni ten znienawidzony budzik i przerwie Twój wypoczynek? Na szczęście istnieją sposoby na skuteczne rozwiązanie problemów ze wstawaniem. Zobacz, jak rozbudzić się rano!

Poproś, by budził Cię ktoś bliski

Jeżeli mieszkasz z partnerem, współlokatorem albo nawet z rodzicami, możesz poprosić ich o pomoc w rozwiązaniu problemu ze wstawaniem rano. Wystarczy, bliska Ci osoba obudzi się ciepłym głosem i przyjemnym słowem – uśmiech kogoś, na kim nam zależy, to najlepsza pobudka!

Ustaw sobie przyjemny dźwięk budzika

No dobrze, ale przecież niektórzy z nas mieszkają solo lub mają partnerów, którzy wychodzą do pracy wcześniej. W takiej sytuacji wybierz delikatny i przyjemny dla ucha dźwięk budzika – ustawienie sobie jako alarmu syreny alarmowej czy odgłosu tarcia paznokciem po tablicy to najlepsze sposoby na zepsucie sobie humoru od samego rana.

Unikaj “drzemek”

“Jeszcze pięć minutek” często zamienia się w… godzinę i kolosalne spóźnienie do pracy. Co więcej, “dosypianie” kilku minut wcale nie przysparza nam energii – w takiej sytuacji trudno jest “ostatecznie” się rozbudzić!

Nie zrywaj się z łóżka

Jak rozbudzić się rano? Najlepiej łagodnie, spokojnie, po kilku przeciągnięciach. Nie powinniśmy wyskakiwać z łóżka jak oparzeni – to może przyczynić się do zawrotów głowy i poczucia zmęczenia w ciągu całego dnia. Lepiej zrobisz, jeśli poleżysz chwilę w miękkiej pościeli, ale nie będziesz już przysypiał – możesz na przykład popatrzeć na zieleń za oknem.

Przed wstaniem wypij szklankę wody

W nocy nasz organizm doświadcza “suszy” – a jak wiadomo, brak odpowiedniego nawodnienia nie sprzyja temu, byśmy tryskali energią. Dlatego też dobrym pomysłem jest ustawienie przy łóżku szklanki z wodą lub niewielkiej butelki i opróżnienie jej jeszcze w pościeli, na siedząco. Jeśli chcesz, możesz dodać do wody odrobinę soku z cytryny i plaster imbiru – taka mieszanka doskonale pobudzi Twoją przemianę materii.