Sposoby na udany weekend, czyli co można robić w wolnym czasie?

Niedziele niehandlowe sprawiły, że nasze wolne weekendy są teraz jeszcze bardziej wolne. Zastawiasz się, jak je spędzić, żeby jednocześnie pozałatwiać sprawy, na które brakuje czasu na co dzień, a jednocześnie odpocząć? Czy i Was frustruje marnowanie weekendu na zastanawianie się, co można robić w wolnym czasie? Dlatego przygotuj sobie plan na weekend już w trakcie tygodnia. A oto nasze sposoby na udany weekend.

Dobra książka

A zatem zacznijmy od czytania. Jeśli szukasz prostego relaksu, sięgnij po kolorowe magazyny, czasopisma dotyczące Twoich pasji lub dobre kryminały. Szukasz czegoś „ambitniejszego”? Sięgnij po dzieła noblistów z ostatnich lat. Chcesz się rozwijać? Sięgnij po czasopisma branżowe lub poradniki z dziedziny, w której chcesz się doskonalić. Kiedy tylko pogoda sprzyja – czytaj na balkonie lub zabierz do parku koc i tam urząd sobie oazę czytelniczą.

Zaległe rozmowy

Telefon do przyjaciela nie powinien być tylko opcją wsparcia z teleturnieju. Pomyśl, kogo lubisz, a z kim dawno nie miałeś kontaktu. Jeśli nie lubisz siedzieć z telefonem przy uchu – załóż zestaw słuchawkowy i w międzyczasie – jeśli tylko masz podzielną uwagę – możesz jednocześnie wykonywać ciche prace domowe lub zająć się manualnym hobby.

Wyjście „na miasto”

Jeśli masz ochotę – zamiast długiej rozmowy, wykorzystaj telefon do umówienia się na spotkanie na mieście., nie ważne, czy lubisz tańczyć czy wolisz posiedzieć i pogadać – ilość klubów i pubów pozwala znaleźć coś miłego dla każdego. Warto poszukać miejsc, które oprócz drinków serwują gry planszowe – to świetny sposób na relaks i integrację z grupą znajomych.

Maraton filmowy

Nie da się ukryć, że każdy ma czasem taki weekend, kiedy nie chce się zupełnie nic. Czujesz, że właśnie taki nadciąga? Pomyśl, jakie filmy chciałabyś obejrzeć i przygotuj seans – możesz urządzić sobie maraton z jedną serią, gatunkiem, aktorem czy reżyserem.

Zrób coś tylko dla siebie i/lub tylko dla domu

Na co dzień bywamy tak zaganiani, że brakuje czasu na porządki, a nawet należyte zajęcie się sobą. I tak możesz przeznaczyć sobotę na wielkie sprzątanie. Owszem, zmęczysz się, ale taki wysiłek finalnie doda Ci energii, jak trening, a Ty będziesz mieć ogromną satysfakcję i co ważne – w tygodniu wszystko będzie szło sprawniej, bo porządek pomaga utrzymać dobrą organizację czasu. A w niedzielę zrób sobie domowe SPA, zjedz coś pysznego i zdrowego, i wyśpij się. Teraz nowy tydzień na pewno będzie Twój!