Proste ćwiczenia kształtujące pośladki

Zgrabna pupa to jeden z głównych atutów, jakie kojarzą się nam z seksapilem. Marzysz, aby i Twoje pośladki były pełne, a zarazem jędrne? Chcesz pozbyć się efektu pomarańczowej skórki? Koniecznie poznaj skuteczne ćwiczenie, które wykonywane w kilku wariantach przyniesie oszałamiające rezultaty.

 

Naszym kluczowym ćwiczenie, na którym później pokażemy Ci możliwe modyfikacje, to unoszenie miednicy w leżeniu tyłem. Jak to się robi? To proste! Połóż się na plecach, najlepiej na macie. Wyciągnij ręce wzdłuż tułowia. Teraz ugnij nogi w kolanach i biodrach. Ułóż stopy kilkanaście centymetrów od siebie. Kiedy jesteś już w tej pozycji, unieś pupę wysoko – tak, by Twoje ciało tworzyło linię prostą od kolan po barki. Teraz napnij tył ud, pośladki, mięśnie korpusu. Dzięki temu unikniesz opadania bioder. Na chwilę zatrzymaj się w tej pozycji, po czym wróć powoli do pozycji wyjściowej.

 

Ćwiczenia kształtujące pośladki – jak podnieść efektywność?

  1. Przed uniesieniem bioder, całymi stopami (nie tylko piętami) dociśnij ciężar ciała do podłoża. W ten sposób to Twoje stopy zainicjują ruch do góry.
  2. Leżąc weź głęboki wdech, a powietrze wypuszczaj podczas unoszenia bioder.
  3. Kiedy Twoje biodra będą już w górze, świadomie napnij wszystkie mięśnie tak, by Twój korpus, uda i pośladki były twarde jak skała.
  4. Wykonaj wariant na jedną nogę: unosząc biodra, wyprostuj jedną nogę. W tej pozycji, dla utrzymania równowagi, będziesz zmuszona do zaangażowania większej liczby włókien mięśniowych. Po połowie serii zmień nogę.
  5. Wykonaj wariant z obciążeniem: na brzuchu połóż miękki corebag, postaraj się wykonać ćwiczenie tak samo, jak w wyjściowym założeniu. Obciążenie podnosi efektywność, dzięki czemu możesz szybciej osiągnąć wymarzony cel.

 

Pamiętaj, że każdy trening należy poprzedzić rozgrzewką. Jeśli chcesz, aby ćwiczenia na zgrabną pupę przyniosły założony efekt, musisz zadbać o ich regularne wykonywanie. Dobrym sposobem jest ćwiczenie co drugi dzień przez pół godziny. Powodzenia!