Praca marzeń – jak szukać, aby znaleźć?

Idealna praca to taka, w której możemy się rozwijać, poznawać ciekawych ludzi oraz zarabiać sensowne pieniądze. Niestety, w dzisiejszym świecie nie jest łatwo zdobyć wymarzoną posadę. Zobacz, co możesz zrobić, aby uzyskać pracę, o jakiej skrycie marzysz!

Wykorzystaj moc social mediów

W dobie popularności Facebooka czy innych tego typu mediów, grzechem byłoby nie zapisać się do grup, które gromadzą poszukujących pracy oraz pracodawców. Zapisz się do co najmniej kilku z nich (najlepiej tych „sprofilowanych” na określone branże) i obserwuj, czy ktoś przypadkiem nie zamieścił informacji o wakacie!

Skorzystaj ze specjalistycznych serwisów

Rozwiązanie nieco podobne do przedstawionego wyżej – jeśli szukasz pracy, warto zainteresować się także portalami, stworzonymi specjalnie do rekrutowania pracowników. Warto zamieścić tam swoje aktualne CV oraz zdjęcie – coraz częściej pracodawcy właśnie tutaj poszukują nowych członków zespołu!

Nie gardź wolontariatem

Czy wiesz, że Polacy mają jeden z najniższych w Europie odsetek angażowania się w wolontariat? To błąd! Udzielanie się społecznie to nie tylko szansa na niesienie dobra, ale również okazja do poznania ciekawego środowiska pracy, nabycia nowych umiejętności oraz… zatrudnienia. Wiele osób, wykonujących ciekawą pracę – chociażby w różnych fundacjach – przez kilka miesięcy pracowało tam pro publico bono!

Odwiedzaj targi pracy

W każdym większym mieście co jakiś czas organizowane są targi pracy lub inne formy spotkań młodych ludzi z potencjalnymi pracodawcami. Warto bywać na takich imprezach – każda rozmowa z rekrutrem zwiększa Twoją szansę na znalezienie wymarzonej pracy oraz… pomaga uświadomić sobie, czego tak naprawdę chcemy!

Określ swoje wymagania finansowe

Nawet najciekawsza praca w najpiękniejszym biurze prawdopodobnie nie uszczęśliwi Cię, jeśli będziesz w niej zarabiał najniższą krajową. Zanim więc zaczniesz chodzić na rozmowy kwalifikacyjne, określ, ile chciałbyś zarabiać – oczywiście, biorąc pod uwagę swoje wykształcenie i rodzaj stanowiska, na jakie aplikujesz. Nie obawiaj się mówić rekrutrowi o swoich oczekiwaniach, jednak bądź też przygotowany na to, że dużych pieniędzy nie zarabia się od razu!