O czym marzą młodzi zaraz po studiach?

Młodzi po studiach

Wielu młodych dorosłych zastanawia się, czy “istnieje życie po studiach”. Kiedy czas otrzymania dyplomu staje się już naprawdę bliski, studenci zaczynają na serio myśleć o tym, jak będzie wyglądała ich przyszłość. O czym studenci ostatnich lat oraz absolwenci wyższych uczelni marzą najczęściej?

Praca w zawodzie

Nic dziwnego – przecież po coś te studia kończymy! Młodzi ludzie chcą, aby ich praca była związana z tym, czego uczyli się na studiach, a jednocześnie dawała im szansę rozwoju i godne zarobki. Bezpłatne staże i praktyki są ciekawą opcją, ale… dla studentów, którzy nie muszą się sami utrzymywać. Osoby z tytułem magistra liczą na wypłatę, dzięki której będą mogli spokojnie patrzeć w przyszłość.

Stały związek

Krótkotrwałe związki i bycie singlem ma swój urok, dopóki mieszka się w akademiku lub wynajętym mieszkaniu. Kiedy zaczynamy myśleć o życiu poważnie, zwykle chcemy, aby była przy nas osoba, z którą podzielimy trudy codziennego funkcjonowania. Zwykle po studiach młodzi ludzie zaczynają myśleć już o założeniu rodziny – choć, oczywiście, zależy to także od sytuacji finansowej.

Mieszkanie w nowym budownictwie

Od wielu dekad absolwenci studiów marzą o własnym kącie – najlepiej, aby było to mieszkanie nowoczesne i urządzone zgodnie z obowiązującymi trendami wnętrzarskimi. Niektórzy ludzie, posiadający mieszkania w starym budownictwie, decydują się wynająć je na mieszkania pracownicze, co pozwala im na otrzymywanie stałego dochodu, który można przeznaczyć na opłacenie raty kredytu na nowe lokum.

Możliwość podróżowania

Potrzeba zwiedzania świata i poznawania nowych kultur jest typowa dla dzisiejszych młodych ludzi! Niemal każdy z nich chciałby odwiedzić odległe kraje, dowiedzieć się o “lokalsach” tego, czego nie pisze się w podręcznikach – dlatego też wielu ludzi po studiach postanawia przez jakiś czas popracować za granicą. Jest to także okazja do szlifowania języka obcego – poliglotom o wiele łatwiej jest dzisiaj znaleźć satysfakcjonującą pracę. Dzięki tanim liniom lotniczym oraz międzynarodowym znajomościom łatwiej jest dziś zrealizować marzenie o podróżowaniu!