Jak się zmotywować do odchudzania

6 kroków do odchudzania

Już za parę miesięcy będziemy mogli cieszyć się wakacjami i słońcem. Jest też jednak druga strona medalu – latem nie będzie można już ukryć nadwagi pod warstwą grubych ubrań. Na szczęście istnieją sposoby, aby skutecznie zmotywować się do odchudzania! Poznaj kilka sprawdzonych trików.

Oblicz swój wskaźnik BMI

Czasami, patrząc w lustro lub na rozmiary kupowanych ubrań, nie wiemy dokładnie, czy naprawdę mamy nadwagę – obliczenie Body Mass Index nie pozostawi nam wątpliwości! Dowiesz się, ile kilogramów powinieneś ważyć, dzięki czemu będziesz mógł wyznaczyć sobie konkretny cel.

Kup czadowe spodnie o rozmiar za małe

OK, wiesz już, że chcesz schudnąć – jeśli będziesz miał widoczną „nagrodę” za pozbyciu się zbędnego tłuszczyku (lub jego części), łatwiej będzie Ci osiągnąć cel!

Wybierz sport dla siebie

Dlaczego wiele osób nie lubi ćwiczeń, które muszą towarzyszyć odchudzaniu? Ponieważ nie znalazły dyscypliny, która by im odpowiadała. Jeśli nie lubisz na przykład biegania, nie zmuszaj się do niego – wybierz się na zajęcia z tańca, wspinaczkę lub cokolwiek, co sprawi Ci radość. Odchudzanie może wtedy stać się początkiem nowej przygody i pretekstem do spróbowania czegoś, co zawsze wydawało CI się atrakcyjne!

Lajki w służbie zdrowia

Wykorzystaj moc nowych technologii, a zwłaszcza portali społecznościowych – regularnie odwiedzaj strony o zdrowym gotowaniu i ćwiczeniach, a także miejsca w sieci, gdzie zamieszczane są metamorfozy innych osób. W chwilach słabości taki motywator może zdziałać cuda!

Miej pod ręką zdrowe przekąski

Napady głodu – które zdarzają się, gdy zmieniamy dietę – są prawdziwą zmorą odchudzających się. To także jedna z najczęstszych przyczyn rezygnacji z postanowienia o odchudzaniu się. Bądź przygotowany na takie sytuacje – miej w domu lekką sałatkę warzywną, płatki owsiane lub odżywczy koktajl, którym w razie potrzeby zaspokoisz głód. Każda wygrana „walka z obżarstwem” doda Ci sił!

Różnica dla portfela

Okazuje się, że fast-foody i słone przekąski wcale nie są tak tanie, jak mogłoby się wydawać! Oszacuj, ile pieniędzy w każdym tygodniu wydawałeś na pizzę, hamburgery czy batoniki, a następnie odłóż tę kwotę…