Czy dieta pudełkowa pomoże Ci schudnąć?

Dieta pudełkowa - jaka powinna być?

Wielu celebrytów deklaruje, że z uwagi na brak czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków, zdecydowali się na wykupienie diety pudełkowej. Czy jednak rozwiązanie to rzeczywiście pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów?

Dieta pudełkowa – jaka jest jej idea?

Osoby, które nie lubią lub nie umieją gotować, albo też po prostu nie mają czasu na samodzielne “garowanie”, coraz częściej decydują się na zamówienie cateringu dietetycznego. Usługa ta polega na tym, że klient otrzymuje odpowiednią ilość (zwykle pięć, zgodnie z założeniami zdrowej diety) posiłków, które dostarczane są do jego domu lub biura. W większości firm tego rodzaju można zamówić określoną kaloryczność – na przykład wybrać dietę, która dostarczy nam 1500 kcal dziennie i rodzaj diety – na przykład bezglutenową czy wegetariańską. Jest to bez wątpienia rozwiązanie wygodne, ale… niekoniecznie najlepsze, jeśli zależy nam na szczupłej sylwetce.

Co zamiast “pudełkowej diety cud”?

Catering dietetyczny jest usługą drogą – jeden dzień takiej diety to wydatek około 60 złotych. Ponadto, korzystanie z fit cateringu bardzo nas rozleniwia – trwałe przyjęcie takiego rozwiązania może sprawić, że nigdy nie nauczymy się przyrządzać zdrowych posiłków. Nie bez znaczenia jest też fakt, że nie widzimy warunków, w jakich przygotowywane jest jedzenie – a przecież zdarzały się sytuacje, że na jaw wychodziła ciemna, a raczej brudna strona fit kuchni… Lepszym rozwiązaniem będzie więc udanie się do dietetyka, który ułoży dla nas odpowiednią dietę odchudzającą , wziąwszy pod uwagę indywidualne uwarunkowania, stan zdrowia i kaloryczność posiłków, jaka będzie dla nas odpowiednia. Wykwalifikowany specjalista dobrze wie, jak schudnąć szybko i zdrowo.

Regularne wizyty w poradni dietetycznej pozwolą również na bieżące monitorowanie osiąganych rezultatów. Kiedy sami przygotowujemy jedzenie, doskonale wiemy, w jakich warunkach i z jakich produktów zostało ono przyrządzone. Nie mają też wtedy miejsca niezręczne sytuacje, kiedy to podczas spotkań z rodziną częstujemy innych własnoręcznie przygotowanymi daniami, a sami… opróżniamy swoje pudełka.