Catering dietetyczny tylko dla odchudzających się? To mit!

Catering dietetyczny pomoże Ci pozbyć się zbędnych kilogramów, ale również zadba o Twoje zdrowie. Przedstawiamy 6 diet, które korzystnie wpłyną na Twoje zdrowie oraz samopoczucie. Którą z nich wybierzesz?

Dieta Dash

Dieta Dash z niskim IG polega na spożywaniu produktów bogatych w ważne składniki mineralne i odżywcze, jej główną zasadą jest obniżenie spożycia sodu. To jedna z najzdrowszych diet, która pomoże Ci obniżyć ciśnienie tętnicze oraz poziom cholesterolu. Dieta Dash będzie odpowiednia dla każdego, a w szczególności poleca się ją osobom z cukrzycą, osobom cierpiącym na nadciśnienie i otyłość oraz mającym problem z wysokim poziomem cholesterolu. Taką dietę oferuje Catering dietetyczny Katowice.

Dieta Mind

poprawia funkcjonowania układu nerwowego i krwionośnego. Zbilansowany jadłospis korzystnie wpłynie na Twoją pamięć i koncentrację, obniży ciśnienie tętnicze krwi oraz poziom cholesterolu. Posiłki w diecie Mind charakteryzują się dużą zawartością witaminy C, E, B, minerałów, błonnika, nienasyconych kwasów tłuszczowe i związków o działaniu antyoksydacyjnym. Dieta idealna dla osób mających problemy z koncentracją i pamięcią, nadciśnieniem oraz z wysokim poziomem cholesterolu.

Dieta Detox

Tego typu dieta oparta jest na warzywach i owocach o niskim indeksie glikemicznym, kaszach i strączkach. Wspiera organizm w oczyszczaniu z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Jest to dieta, która może być stosowana przez każdego, ale szczególnie polecana osobom z chorobami autoimmunologicznymi. Nie należy jej jednak stosować dłużej niż 3 tygodnie.

Dieta dla kobiet w ciąży

Przygotowywana jest ze specjalnie wyselekcjonowanych, naturalnych produktów. Opracowany przez specjalistów jadłospis dostarcza odpowiedniej ilości białka, węglowodanów oraz zdrowych tłuszczów oraz zapewnia wartościowe odżywczo posiłki, które są dostosowane do potrzeb matki i dziecka.

Dieta bezglutenowa i/lub bez nabiału

Taka dieta bazuje na produktach naturalnie pozbawionych glutenu oraz specjalnie przetworzonych. Przeznaczona jest dla osób, które chcą wyeliminować te produkty ze swojej diety. Dieta ta szczególnie jest polecana osobom, które chcą obniżyć poziom cholesterolu ogólnego i LDL oraz pozbyć się dolegliwości skórnych.

Dieta wysokobiałkowa

To dieta, która jest przeznaczona dla osób cierpiących na cukrzycę, nadczynność tarczycy oraz dla osób po udarach, operacjach i poparzeniach. Wysoka zawartość białka w diecie przyspiesza powrót do zdrowia po operacjach oraz zapewni uczucie sytości na długi czas.