7 rzeczy, których lepiej nie robić, kiedy chcesz nawiązać nowe znajomości

Czujesz się ostatnio samotny? Rozstałeś się z partnerem i poszukujesz nowej miłości? A może przeprowadziłeś się lub zmieniłeś pracę i chciałbyś poznać fajnych ludzi? Da się zrobić! Ważne jest, by unikać pewnych błędów, które mogą zrazić do nas nowe osoby. Jeśli zatem chcesz zdobyć przyjaciół lub miłość, nie powinieneś robić TEGO:

1. Mówienie tylko o sobie

Żelazna zasada zawierania nowych znajomości! Kiedy się z kimś spotykamy, powinniśmy zarówno mówić o sobie, jak i pozwolić się wypowiedzieć drugiej stronie. Nikt nie lubi być postawiony jedynie w roli słuchacza!

2. Poruszanie tematów politycznych na pierwszym spotkaniu

„Siema, jestem Ania, na kogo głosowałeś?” – takim tekstem na starcie możemy zaprzepaścić szansę na ciekawą znajomość. Sprawy polityczne czy religijne są ważne i ciekawe, jednak kiedy dopiero co poznajemy jakąś osobę, poruszajmy lżejsze tematy.

3. Opowiadanie intymnych szczegółów ze swojego życia

Kiedy rozmawiam z kimś po raz pierwszy, to naprawdę nie chcę jeszcze wiedzieć, jakie choroby dana osoba przeszła w dzieciństwie, jaką najbardziej żenującą wpadkę zaliczyła po pijaku czy co sprawiło, że jej ostatni związek się zakończył. Relacja musi rozwijać się powoli, stopniowo – zbytnia wylewność naprawdę nie jest wskazana!

4. Wypytywanie nowych znajomych o zarobki, sytuację rodzinną czy stan zdrowia

Niestety, nie każdy potrafi powściągnąć swoją ciekawość, gdy poznaje nowe osoby. Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze, kiedy ktoś atakuje mnie takimi pytaniami, wycofuję się – w końcu, po co obcej osobie takie informacje na mój temat…?

5. Ocenianie i wartościowanie wypowiedzi

Nikt nie lubi zadawać się z osobami, które nieustannie go krytykują. Kiedy więc rozmawiamy z nowo poznanymi ludźmi, starajmy się z życzliwością przyjmować to, co do nas mówią.

6. Opowiadanie dziwnych kawałów

Zarówno ja, jak i moi przyjaciele lubimy opowiadać sobie tak zwane „suchary”. Przepadamy również za czarnym humorem, jednak… takich żartów nie powinno się opowiadać w nowym towarzystwie. Możemy zostać wtedy odebrani jako osoby, które desperacko poszukują uwagi innych lub są po prostu źle wychowane.

7. Sypanie tanimi komplementami

Jasne, usłyszenie miłych słów na swój temat jest czymś, co pomaga zdobyć do kogoś zaufanie – nie można z tym jednak przeholować. Na pierwszym spotkaniu z nowymi osobami nie powinno się zasypywać ich zbyt dużą ilością uprzejmości – może to spowodować zawstydzenie rozmówcy albo wywołać u niego myśl, że interesuje nas jedynie erotyczna strona znajomości. Poza tym… czy istnieje ktoś, komu udało się poderwać dziewczynę na tekst w stylu: „Bolało, kiedy spadałaś z nieba, aniele?” 😉